אצל אנשים רבים יום ההולדת הוא מקור לדכדוך, שלא לומר דיכאון Full on. אני יכולה להבין אותם: גם אני נוטה להיות אובר סנטמינטלית בתאריכים מיוחדים בלוח השנה שבהם אני מנתחת את עצמי וסובלת מעודף מודעות אפילו גדול מהרגיל.

12968115_784478215015734_7058171318486657575_o

אז למרות מה שהייתן מצפות, ביום ההולדת שלי אני די מבסוטה. לא הייתי כזו תמיד: מאחר שמחנכים אותנו לצניעות, תמיד חשבתי על ימי הולדת במונחים של “קטן”, “שקט” ו”לא להטריח”. חיכיתי לתגובה מאנשים אחרים ואם זו לא איחרה לבוא או לא הגיעה בווליום לה ציפיתי – משמחה מאופקת עברתי לעילבון.

לפני כמה שנים החלטתי שלא עוד: יש מספיק ימים בשנה שבהם אנחנו יכולות להשוות, למדוד, לצקצק ולבקר את עצמנו. זה לא שביום יום אנחנו צריכות להיות כל כך קשות עם עצמנו, ממש לא, אבל בואו נודה באמת – רובנו כאלה ולכן אני בעד שיהיה יום אחד בשנה שיחגוג כמה אנחנו אדירות. אין שום סיבה שנשנה פאזה מחגיגות יום ההולדת שלנו כילדים לימי הולדת שמוקדשים להתבוססות עצמית. זה לגמרי יום שבו אפשר ומומלץ לחגוג כמו ילדים למרות ואולי בגלל שבכל שנה אנו מתרחקים מהילד שהיינו עוד קצת ועוד קצת.

וכן, למרות שצניעות זה השחור החדש, אין לי שום בעיה להודות  שאני אדירה ולחלוטין מעוניינת לחגוג את זה.

אז מחר אני בת 28 ומזדהה עם בריטני מתמיד שהרי גם אני מרגישה לפתע Not a girl, not yet a woman. זו הפכה כבר למסורת קטנה לחגוג את יום ההולדת עם צילומים מבית היוצר של מעין חיים הגאונה ועם המון נצנצים שאת השאריות שלהם אני נושאת בגאון בעולם גם ימים אחר כך, עם הבעת “מה אתם רוצים? מה הבעיה?”.

הפעם מעין ללא ספק התעלתה על עצמה והעניקה לי את מסיבת יום ההולדת שתמיד רציתי ותמיד ידעתי שתהיה לי – עם חדי קרן קסומים וחצופים. קצת מצחיק לחשוב שמרוב שהייתי מרוכזת בפריים, בכלל לא הייתי מודעת לכל ההוללות הזו שמתרחשת מאחורי הגב שלי ואולי טוב שכך – כי זה עלול להרוס את הבעת קלרה הקדושה שאימצתי בהוראת הבמאית.

לא יכולה לתאר לכן אפילו כמה עבודה הושקעה בפריים היחיד הזה אבל רק יכולה לומר שעם סט כזה, העבודה הזו היא כיף אמיתי.

למקרה שתהיתן – כן, שמלת הבלונים אמיתית ועשויה מ-250 בלונים שמעין הדביקה בעבודת יד אחד אחרי השני. האם חדי הקרן אמיתיים? אשאיר את זה לכן להחליט.

אז מזל טוב לי וכיף לי שאתן כאן איתי גם השנה, לחגוג איתי שוב ולקינוח, מתנה גם עבורכן – מומלץ להגביר את הווליום ברמקולים:

הפקה, ארט, צילום ועריכה: מעין חיים