אילו היה קיים מילון שמופיעות בו כל מיני הגדרות לטרנדים עכשוויים, סביר להניח שתחת המילה “מינימליזם” לא הייתה מופיעה תמונה שלי בגולף מונוכרומטי והבעה מצועפת בעיניים.

למעשה, אם יש משהו שאני לא ואפשר כבר לקבוע בוודאות שלעולם לא אהיה – זו מינימליסטית וכן, אני כותבת את זה מוקפת בערימה של סטאף שצברתי לאורך הזמן והם מביטים בי בחזרה ותוהים מתי כבר אעשה בהם שימוש. תנוחו.

זה לחלוטין לא סותר את העובדה שמינימליזם מרתק אותי ואני נהנית להביט בו. יש לו מין אסתטיקה ייחודית שנובעת מהיכולת לשדר מקסימום מסרים במינימום מאמץ, או לפחות ביכולת לגרום לזה להיראות חסר כל מאמץ גם אם בפועל כל פרט בו מהונדס למופת.

כל מי שהוא ההיפך המוחלט של טיפוס מינימליסטי כמוני, משתעשע לעתים במחשבה לאמץ אורח חיים מינימליסטי. בעוד שחפצים מביאים עמם הרבה חדווה, יש בהם גם משהו שמכביד על הבית, על הארון וגם על הנפש.

למרבה המזל אינני נקשרת לחפצים ולכן אחת לכמה זמן אני מעיפה חלק לא מבוטל מהם. נאלצתי להודות שאילולא התכונה הזו – יש סיכוי סביר שכבר הייתי זוכה לטייטל המפוקפק “אגרנית” וסמכו עליי, מינימליזם זה הרבה יותר שיק מאגרנות.

אז למה לא להפוך למינימליסטים בעצם? הרי בכל אתר טרנדי שמכבד את עצמו מתפרסמים אינספור מדריכים איך לחיות חיים מינימליסטיים ואיך ליצור מלתחת קפסולה. אגב, אם חשבתן שמינימליזם זה מושג שנוצל לרעה, אז הכל מתגמד לעומת המושג “קפסולה”.

התשובה היא שאני פשוט לא כזו ולעולם לא אהיה – וזה בסדר. זה בסדר לחיות אורח חיים מסוים ולהתעניין באורח חיים אחר מבלי לרצות לשעתק אותו אחד לאחד.

אני מאמינה שמינימליזם צריך לבוא מצורך פנימי לחיות חיים פשוטים ומגישה כללית שאומרת “מסתפקים במה שיש, קונים רק כשצריך” ולא כחלק מרצון ללכת עם העדר ולפעול לפי צו השעה. זה אגב לא אומר שמינימליזם הוא ההיפך מנהנתנות או מילה נרדפת לסגפנות, ממש לא, זו פשוט גישה אחרת והרי הדשא של השכן תמיד ירוק ומעוצב יותר.

אני צופה לעתים קרובות בסרטונים של יוטיובריות שיש להן אוסף איפור מפלצתי ובית מלא במזכרות וחפצים – אבל מאמצות את מלתחת הקפסולה, דהיינו מלתחה המורכבת מ-33 פריטים עונתיים בלבד.

אם מתייחסים לזה כאתגר חד פעמי ותו לא – אז מילא, אבל לא ברור לי איך אפשר לאמץ החלטה כזו לחיים כשאפילו כל נים בגוף שלך מתקשט באקססוריז מיותרים וכל המהות שלך מנוגדת למינימליזם.

ואז אני אומרת – שוין, מי אני אשפוט? אני יודעת רק מה מתאים לי וסביר להניח שהשימוש במילה “קפסולה” ייעשה רק בכל הקשור לקפה וגם ממנו אקנה כמה וכמה סוגים כי ובכן, אינני מינימליסטית.

לבורד ההשראה שלי בנושא מינימליזם>>
** לחצו על התמונות כדי להגיע למקור