אני שמחה להשיק באופן פוטנציאלי סדרת פוסטים חדשה ובאופן וודאי פוסט סקירה של מקום שרציתי לפקוד מזה כמה זמן.

brunch1

כבר סיפרתי לכן שאני טבעונית נהנתנית. אני חברה בכל מיני קהילות טבעונות ברשת וברגע שיש הייפ סביב מקום חדש שמציע מנות טבעוניות או מבוסס כולו על טהרת הטבעונות – אני שם כדי לבדוק אותו. לכן זה בגדר מחדל שטרם בחנתי לעומק את משק ברזילי אבל מאחר שכעת המקום עשה טרנספורמציה לבית קפה טבעוני ולא רק ויגן פרינדלי, זו הייתה הזדמנות מצוינת.

brunch2

brunch4

גם אני כמו הרבה אנשים אחרים, נוהגת להזמין ארוחת בוקר גם אם השעה היא כבר לא בדיוק שעת בוקר מוקדמת. ארוחת בוקר תמיד מפנקת וגם משתלמת יותר ביחס לארוחות רגילות ומאז שאני טבעונית באופן מיוחד, החלוקה הקונקרטית הזו לארוחת בוקר/צהריים/ערב מעניינת אותי כקליפת השום. אם זה טעים – אני מכניסה את זה לבטן שלי.

brunch5

brunch6

משק ברזילי ממוקם בנווה צדק, מקום שבו לא ביקרתי מזו תקופה ארוכה וכפי שאספר לכן מאוחר יותר – כעת אני מרגישה החמצה על כך. המקום נעים, לא סופר רועש, אין בו תחושה עמוסה מדי – והוא ממוקם בלב שכונה פסטורלית אף היא, אז זו הזדמנות לאכול ארוחת בוקר בקצב קצת שונה מהבראנ’ים העמוסים והשוקקים של מרכז תל אביב.

brunch7

brunch8

הזמנו את מנת ארוחת המשק ובתמורה לכך קיבלנו שתי חביתות קמס חומוס שהיו מוצלחות מאוד ואוויריריות, פלטת ממרחים ובה גם גבינות טבעוניות, לחמים, סלט, שתייה קלה וחמה.

brunch9

brunch10

גילוי נאות: אותי יחסית קל לספק ובאמת לא דרוש הרבה כדי שאהיה מרוצה, אבל הבלוגר נ.שרגא? זה כבר סיפור אחר. לא יכולה למנות אפילו את כמות הפעמים שבהן גררתי אותו למקומות טרנדיים שהיה מסביבם הייפ מטורף והוא סיכם את החוויה הקולינרית בהם ב”בסדר”. לכן ידעתי שהביקורת שלו לגבי ארוחת הבוקר תהפוך להיות סוג של אורים ותומים עבורי, בערך כמו כל מוצא פיו.

brunch11

brunch14

אז נ.שרגא ציין את העובדה שגם אני שמתי לב אליה: כל הרכיבים סופר טריים. ברור שאין כאן עסק עם מיץ תעשייתי או חומוס מקופסא, אלא זה בהחלט מרגיש שבמשק ברזילי מכינים הכל במקום וזה כיף.

brunch16

התרשמתי מאוד מהעובדה שמגישים במקום גבינות טבעוניות, אני חושבת שאולי פגשתי עוד מקום טבעוני אחד שמגיש גבינות בארוחת הבוקר וזה תמיד פן שחסר לי.

אמנם אני לא טיפוס של מתוק, אבל בכל זאת הרגשתי שחסר לי משהו בפן הזה. שמחתי לגלות שבארוחת הבוקר מגישים מאפינס במקום קינוחי הטפיוקה שבדרך כלל משדכים לארוחות בוקר בסגנון, אבל גם אל המאפינס פחות התחברנו והם הרגישו לנו מעט יבשים. הייתי שמחה אילו היו מביאים כאן איזה טוויסט בדמותו של קינוח אישי קטן, אבל מפתיע.

השירות היה טוב ומהיר בצורה מספקת, קיבלנו הסבר מקיף לגבי כל הממרחים. אני דגמתי כמה בודדים – את החומוס ואת הגבינות אבל נ.שרגא, בהיותו בלוגר פדנט ממני, לקח על עצמו לטעום את כולם ובישר שגם ממרח החלווה היה הצלחה גדולה.

מחיר: 115 ש”ח לארוחת בוקר זוגית

כתובת: אחד העם 6 תל אביב

location

לא לפספס באזור: את כל שכונת שבזי בנווה צדק, שלגמרי מרגישה כמו ביקור בחו”ל, את אזור רוטשילד כמובן. בסמוך למשק ברזילי יש חנות מתוקה בשם Tali’s well being שבה כדאי לבקר ולו עבור האווירה ואילו בשבזי יש את Fine lab שגם היא חנות עם כל מיני מוצרים יפים לבית. במתחם התחנה הסמוך מומלץ גם לנסות את גלידת חמאת הבוטנים של וניליה.

בשורה התחתונה: זו לא ארוחת הבוקר הטבעונית הכי טעימה שאכלתי, אבל הייתי אומרת שזה בטופ 5. המחירים מאוד סטנדרטיים, הלוקיישן מצוין, האווירה וגם השירות.

ציון סופי: 8.75/10

גילוי נאות: הוזמנו לארוחת הבוקר מטעם המקום