בימים שבהם יש לי אקסטרה זמן פנוי להשקיע בארוחת הבוקר, כלומר בסופ”שים, אני נהנית להכין לעצמי Smoothie bowl – שהפך לסוג של טרנד חם בעולם הקולינריה. מדובר במיקס בין ארוחת בוקר לשייק, מה שהופך את זה למזין ואפילו בריא, אך גם לטעים ומפנק במיוחד.

מתכון לסמודי בול במגזין Fashion tails לובה שרגא

היתרון הגדול בשייקים הוא היכולת לצרוך פירות מבלי לאבד את הערך התזונתי שלהם, אלמנט שנשמר גם כשמכינים קערה מלאה בכל טוב. בתקופה הזו של החורף כשיש הרבה פירות טעימים זמינים, אפשר להכין קערה כיפית במיוחד ואני ממליצה להצטייד בפירות קפואים (את שלי קניתי בטיב טעם) כדי להוסיף משהו אקסטרה לתפריט וגם כי לקנות אותם טריים זו אופציה הרבה יותר יקרה במחוזותינו ועל כן לא כל כך ריאלית.

מה שכיף ב-Smoothie bowl זה שאפשר לעשות מיקס של כל מיני פירות שאוהבים, אפשר לבחור שזה יהיה סמיך או דליל כמה שרוצים. הצעת ההגשה שמוגשת בפניכן היא זו שאני נהנית ממנה במיוחד אבל כאמור – אפשר לשנות, לשלב, להוסיף ולהוריד כמה שרוצים.

הסיבה שגם את שאר הפירות הטריים בחרתי להקפיא היא כי מדובר בטריק שעובד טוב יותר במיקסר: הרבה יותר קל לערבב רכיבים קפואים בצורה אחידה מאשר רכיבים טריים שכמעט תמיד יוצרים גושים בתערובת.

מתכון לסמודי בול במגזין Fashion tails לובה שרגא

רכיבים

ארבעה תותים שהקפאתי לילה לפני
בננה שהקפאתי לילה לפני
כוס חלב סויה/ שקדים (אפשר גם מים במקום)

תוספות

פירות יער קפואים
חלווה או שוקולד מפורר
כף זרעי צ’יה (בריא ומזין!)
גרנולה (כמה שיותר אורגנית ונטולת תוספים, כך יותר טוב)

מתכון לסמודי בול במגזין Fashion tails לובה שרגא

מערבבים את התותים, הבננה וכוס החלב במיקסר עד שמקבלים תערובת אחידה, מעבירים הכל לקערה. מוספים לקערה את התוספות בכמות שנראית מתאימה לעין וחופרים פנימה!

הכנתי גם סרטון שמדגים בצורה מפורטת יותר את תהליך ההכנה:

אם ניסיתן, טעמתן ואהבתן, מוזמנות לתייג fashiontailsmoothie# באינסטגרם!